Menü
Telefonszám
Kapcsolat
Szemantikus kulcsszavak megtalálása lépésről lépésre

2019. február 08, péntek 14:36 (Frissítve: 2023-11-21) | Kulcsszavak, SEO alapok, SEOzseni

Szemantikus kulcsszavak megtalálása lépésről lépésre

Ez a kézikönyv segít a TOP10 találat szavainak elemzésében

Az eredményes keresőoptimalizálás kulcsszavakra és a kulcsszavakhoz tartozó kifejezésekre épül. Olyan kifejezések után kell kutatnod, amelyek ritkán fordulnak elő egy-egy általános cikkben az interneten - de a kulcsszóhoz tartozó élmezőnyben szereplő weboldalakon gyakran szerepelnek. Ez egy rettentően unalmas és fárasztó feladat. Hosszú órákra a monitor elé szögez Téged, miközben lassan cseppfolyóssá válik az agyad. Ismerős? Ezért készült a SEOzseni TOP10 kulcsszó elemző funkciója: egyetlen kattintással elvégezheted ez az elemzést. A funkcióhoz tartozó használati útmutatót itt érheted el: TOP10 kulcsszó elemzés >>>

A Google élmezőnybe kerülés folyamata egyáltalán nem bonyolult. Azonban rettentően időigényes feladat. Minden arról szól, hogy milyen mennyiségben és minőségben szerepelnek a kulcsszavak és kifejezések a weboldalad szövegében és a weboldaladra hivatkozó linkek és lapok szövegében. Meg kell keresned azokat a kifejezéseket, amelyeket a témába vágó, jó helyezést elérő honlapok használ az adott témakörben.

A tartalomépítés és a linképítés egyaránt a kulcsszavakra épül. Az emberek különböző kifejezéseket írnak a keresőbe. Ezt nevezzük kulcsszónak. Amikor egy weboldal egy témával aktívan foglalkozik, tucatnyi témába vágó cikket publikál. Nyilvánvalóan ezekben a cikkekben gyakran szerepelnek a fő kulcsszavak. Ha valaki ír egy jó cikket egy témáról, elkerülhetetlen, hogy ne szerepeljenek a cikkben a témába vágó kifejezések.

Hogyan használhatod a SEOzseni TOP10 kulcsszó elemző funkciót?

A SEO legnehezebb eleme a szemantikus kifejezések megtalálása, ebben segít Neked ez a SEO tanfolyam. Rengeteg időt emészt fel, amit tölthetnél a szeretteiddel. Ezért készült ez a funkció, ahol lépésről lépésre végigviheted az elemzést. A kulcsszó elemzés után valam hasonló táblázatot fogsz látni:

SEOzseni TOP10 kulcsszó elemzés

#1.) Fontos szavak kijelölése egyetlen kattintással

  • Ha találsz egy szimpatikus kifejezést, csak kattints a szóra. Kék háttérrel jelöli meg a rendszer a kifejezéseket, amit a "SEOzseni » Eszközök menü » TOP10 kulcsszó elemzés »Megjelölt kifejezések listája" menüben részletesen elemezhetsz.
  • Permalink: https://admin.seozseni.hu/seozseni/tf-idf/jelolt

#2.) Mit jelentenek a táblázat fejlécében szereplő kifejezések?

  • A táblázat fejlécében néhány ismerős dolgot láthatsz: mint TITLE, H1, stb. Ezek azok a fontos HTML elemek, amely kiemelt vizsgálatnak lesznek alávetve. Megtudhatod, hogy az egyes kifejezések milyen gyakran és hány weboldalon szerepelnek a kiemelt fontosságú HTML elemekben.
  • TF*IDF: ez egy szövegelemzési módszer (Term Frequency - Inverse Document Frequency). Azt mutatja meg, hogy melyek azok a kifejezések, amelyek fontosak - de ritkábban fordulnak elő. Illetve a gyakran előforduló, de nem fontos kifejezéseket is láthatod. Például: rólunk, kapcsolat, írjon nekünk, stb.

#3.) Mit is jelentenek a számok?

  • A TF*IDF oszlopon kívül mindenhol két számot látsz a következő formában: 176 / 10. Ez azt jelenti, hogy a kifejezés 176 alkalommal fordul elő összesen 10 weboldalon. Mind a 10 weboldalon előfordul, ezért hasznos lehet.
  • Érdemes olyan kifejezéseket keresned, amelyek a legtöbb weboldalon szerepelnek - de az Te honlapján nem. Ehhez használja a táblázat sorba rendezését a kis nyilacskákkal.

#4.) Hogyan rendezheted sorba a táblázatot?

  • A táblázat fejlécében szerepel négy kék nyilacska. Ezek szolgálnak a táblázat sorba rendezésére.
  • Előfordulás: csökkenő illetve növekvő sorrendbe rendezheted a táblázatot annak alapján, hogy összesen hányszor szerepel az összes weboldal adott HTML elemében a kifejezés. A lefelé mutató nyílra kattintás után elöl láthatod a legtöbbet előforduló kifejezéseket (csökkenő sorrend).
  • Weboldalak: csökkenő illetve növekvő sorrendbe rendezheted a táblázatot annak alapján, hogy összesen weboldal használja adott HTML elemében a kifejezést. A lefelé mutató nyílra kattintás után elöl látod a legtöbbet weboldalon előforduló kifejezéseket (csökkenő sorrend).

Mire szolgál az a három ikon a kulcsszó előtt?

Domain relevancia Domain relevancia: nagyon fontos megtudnod, hogy az adott kulcsszóra a Google indexében melyik a legerősebb oldalat. Már ha egyáltalán van oldalad, ami releváns az adott kulcsszóval. Teljesen felesleges a linképítés, ha ez az ellenőrzés üres találatod ad.

szöveg kivonat Szöveg kivonatok: egy táblázatban láthatod, hogy az adott kulcsszó a weboldalak milyen szövegkörnyezetében fordul elő, valahogy így:

Domain relevancia Kulcsszó szerepel-e a szövegedben: nagyon egyszerű, de fontos funkció: ha látod a pipát, akkor az adott kulcsszó szerepel a weboldalad szövegében. Addig javíts az oldalad szövegén, amíg az összes fontos kulcsszó előtt megjelenik a pipa. GYORSÍTÓTÁR: hogy ne terhelje a weboldaladat, a rendszer elmenti a pillanatfelvételt és abból dolgozik. Ha Te valamit módosítasz a weboldaladon, akkor törölni kell a pillanatfelvételt. Az oldal tetején klikkelj a frissítés linkre.

TF-IDF gyorsítótár frissítés

Gyorsítótár frissítés: ha módosításokat végzel weboldaladon, akkor frissítsd a SEOzseni-ben tárolt változatot is

2 hozzászólás

Varga Levente | 2023. november 03, péntek 11:55
Köszönöm, a frissítés linket nem találtam, de így már világos. Sokszor átírtam az oldalam és nem értettem, miért nem frissül. Ezek szerint a SEOZseni gyorsítótárazta a lapomat és így tudom törölni és újra lekérdezni az aktuális változatot
Verdes János | 2023. november 03, péntek 11:57
@Varga Levente: Pontosan. Ha a szerver valós időben kérdezi le az adatokat, akkor növekszik a célszerver terhelése. Ezért van szükség a forráskód gyorsítótárazására, amit időnként törölni kell.

Te mire szeretnél megoldást? Írd le a kérdésed, észrevételed:

*Név:

E-mail cím (Nem publikus. Értesítést kapsz, ha érkezik válasz a kommentedre):

*Hozzászólás:

--
Köszönöm megtisztelő figyelmed, tisztelettel:

Verdes János
Verdes János
Weboldal készítés, keresőoptimalizálás (SEO) és online marketing 2005 óta.

© 2005 - 2024 seozseni.hu | Az oldalon található anyagok kizárólag a szerző hozzájárulásával és a forrás megjelölésével használhatóak fel.